Workshopy

ZŠ Hermanovce nad Topľou »

ZŠ Hermanovce nad Topľou

Dobry den. Tak myslim si, ze deti boli spokojne a nielen preto, ze sa tri hodiny nemuseli ucit, ale aj preto, ze si rozsirili poznanie. Ze problem trvalo udrzatelneho zivota na nasej Zemi nezacina za ohradou nasho domu, ale lezi priamo v jeho srdci a ma na neho vplyv aj zivotny styl, ktori zijeme-cim a kolko kurime, kolko mame aut-kolko jazdime, co jeme, co kupujeme, kolko svietime, co chceme vlastnit a kolko toho chceme mat. Buducnost ma minimalizmus-kazdy sa ma snazit vyorat na tejto Zemi co najplytsiu ekologicku brazdu, cim menej spotrebovat, cim menej chciet. Tomu sa da naucit a najlepsie je sa to ucit od prirody a k tomu vedu deti aj skauti. Cela ich prezentacia mala tri bloky: 1. Dokumentarny film o klimatickych zmenach 2. Skauting-co to je, kde to je, ako to funguje 3. Hry v prírode – prakticke vybehanie sa deti, ktore sa im pacilo najviac. Dakujeme SKCH, ze nam nieco taketo sprostredkovala a skauto m, ze k nam zavitali. Dakujeme.
Mgr. Jozef NikoCirkevná spojená škola Dolný Kubín »

Cirkevná spojená škola Dolný Kubín

V piatok 2.12.2011 sa v priestoroch našej školy uskutočnila ďalšia časť projektu , kedy Dolnokubínski skauti žiakom 4.,5.,6.ročníkov a primy porozprávali o probléme klimatických zmien a spoločne sa pokúsili nájsť východiská pre zlepšenie života na Zemi. Zároveň im predviedli pomocou súťaží niečo z činnosti skautov ,veď kto iný sa snaží žiť v súlade s Božou prírodou ak nie oni . Téme klimatických zmien a ochrane prírody sa plánujeme venovať na hodinách náboženstva , hlavne v šiestom ročníku aj ďalej , veď Boh dal človeku Zem a všetko okolo nás do užívania a my to musíme rešpektovať a vážiť si svoje životné prostredie.
Týmto sa zároveň chceme skautom poďakovať za príjemné a poučné dopoludnie.
PaedDr. Augustín Lakoštík


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


2 + = sedem

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>