Akcia daruj školské pomôcky

Slovenská katolícka charita (SKCH) aj tento rok organizuje podujatie „Daruj školské pomôcky“. Počas celého júna budú žiaci a študenti darovaním svojich použitých, no funkčných pomôcok pomáhať sociálne-núdznym deťom a zamýšľať sa tak nad životnými podmienkami svojich rovesníkov. Zbierku školských pomôcok pre deti v sociálnej núdzi pod názvom „Daruj školské pomôcky“ organizuje SKCH už po tretí-krát.

Použité, no stále funkčné perá, farbičky, pravítka, kružidlá, zošity, vodové aj temperové farby, peračníky či zachovalé školské tašky poputujú do rúk deťom zo sociálne slabších rodín, z charitných detských domovov a rómskych rodín po celom Slovensku. Zoznam centier, ktoré privítajú takýto koncoročný dar, je zverejnený TU. Minulý rok sa takto pomohlo viac ako dvom stovkám rodín.

Po skúsenostiach z predošlých rokov sa SKCH rozhodla preložiť obdobie zbierky školských potrieb z jesenného na letné obdobie – teda na koniec školského roka, keď deti odovzdávajú v školách knihy a nepoužitý materiál. „V septembri dostane veľa detí novú aktovku, hŕbu zošitov a naplnený peračník. Tie po ročnom používaní putujú do koša, hoci nie sú pokazené. Aby sme pomohli sociálne núdznym rodinám a potešili ich deti ešte pred letnými prázdninami – darujeme im vďaka zbierke funkčné školské pomôcky a zjednodušíme tak finančne náročný nástup do ďalšieho školského roka“, vysvetľuje generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Školské potreby bude prijímať viac ako 30 charitných centier po celom Slovensku v čase od 1. do 30. júna. „Do zbierky sa môžu zapojiť aj dospelí jednotlivci, no predovšetkým je akcia orientovaná na základné a stredné školy. Žiaci a študenti si takýmto spôsobom najlepšie uvedomia – že nie všetko je samozrejmosť a nie všetky deti môžu dostať každý rok novú školskú výbavu. Rovesnícka solidarita a motivácia k zodpovednosti je jednou z priorít rozvojového vzdelávania, ktoré charita na vybraných slovenských školách realizuje“, dodáva koordinátorka akcie Mariana Ištoňová.

Začiatkom júla kontaktné osoby z regionálnych charít donesený školský materiál rozdistribuujú do konkrétnych núdznych rodín, ktoré majú vo svojej oblasti zmapované. Dospelí jednotlivci si tiež môžu prostredníctvom stránky www.charita.sk a www.mladacharita.sk vybrať charitné zariadenie, ktoré je najbližšie k miestu ich bydliska a funkčné školské pomôcky priniesť osobne. Aj takýto prejav solidarity pomôže deťom zo sociálne slabých rodín prežiť letné prázdniny, ako aj nástup do nového školského roka plnohodnotne a dôstojne.

Plagát k akcii na stiahnutie tu.

Jedna odpoveď na Akcia daruj školské pomôcky

  1. Helena povedal:

    Prosim poslite mi adresu centra v Petrzalke alebo v Bratislave kam by som mohla odniest skolske pomocky. Neda sa Vam dostat na tuto stranku. PC ju vyznacuje za podozryvu s moznostou poskodenia PC. Dakujem a zostavam s pozdravom Helena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


sedem − = 3

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>