AIDS

„AIDS zabíja Afriku. Viete o tom?“

Týmito vetami sa prihovára publikácia pedagógom, animátorom, vedúcim či vodcom mládežníckych organizácií a má podporiť rozvojové vzdelávanie na Slovensku.

Rozvojové vzdelávanie do projektu sa zapojilo 80 škôl

Jedným z prvých hmatateľných dôkazov veľmi intenzívnej práce iniciatívy Slovenskej katolíckej charity s názvom Mladá charita, je vydanie troch materiálov . Sú to pomôcky k problematike rozvojového vzdelávania, konkrétne Toolkit o HIV/AIDS, HAART pre deti a Recept na život. S materiálmi môžu pracovať pri vyučovaní pedagógovia cirkevných i štátnych škôl na druhom stupni ZŠ ako aj rôznych stredných školách. Celkovo boli materiály zaslané 80 školám.

Toolkit o HIV/AIDS

„AIDS zabíja Afriku. Viete o tom?“ Týmito vetami sa prihovára publikácia pedagógom, animátorom, vedúcim či vodcom mládežníckych organizácií a má podporiť rozvojové vzdelávanie na Slovensku. Príručka obsahuje základné informácie o HIV/AIDS, o veľkosti tejto pandémie a o jej dopadoch. Jej súčasťou sú konkrétne príklady niekoľkých skupinových aktivít. Aktivity sa vyznačujú interaktívnosťou a hravou formou, čo robí vyučovanie a získavanie vedomostí zaujímavejším. Obrovskou výhodou je, že ich už nemusíte vymýšľať a nájdete tu detailný popis a priebeh.
Sťahuj to!

HAART pre deti

Pôvodne pripravila túto príručku Caritas Internationalis v angličtine a SKCH, ako jej riadny člen, ju zaradila do svojho programu rozvojového vzdelávania. Aktivity siete Caritas sa zameriavajú od roku 1987 aj na boj proti HIV/AIDS. Jednou z aktivít je aj lobing na globálnej, národne a miestnej úrovni, ktorého cieľom je lepšia politika a zákony. Práve týmto spôsobom sa má zabezpečiť lepší prístup ku starostlivosti, liečbe a vzdelávanie pre ľudí nakazených HIV alebo žijúcich s AIDS.
Sťahuj to!

Recept na život

Prevažná časť detí žijúcich s HIV na celom svete má obmedzený prístup k testom a liečbe HIV. Zapojiť sa do pomoci deťom žijúcim s HIV môžeš aj ty. Zapoj svoju školu, triedu, farnosť, stretko či rodinu a spoločne s charitou a jej medzinárodnými partnermi (Caritas Internationalis a Ecumenical Advocacy Alliance) môžeš zlepšiť túto situáciu. Táto príručka ti ponúka hneď tri návody na aktivity v skupinách:

  1. Učenie sa o problémoch detí s HIV,
  2. Písanie listov,
  3. Získanie pozornosti médií.

Chceme spoznať vaše úsilie. Spätné reakcie o snažení a aktivitách ocení Mladá charita certifikátom.
Sťahuj to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× sedem = 7

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>